Návrat starých odrôd na Jablonec
Na lúkach sa v lete pasú kone, čo považujeme za lepší stav, nakoľko pred príchodom združenia boli lúky len kosené, mulčované družstvom. V remízkoch lúk rastú zvyšky po hospodárskych stromoch, ktoré tu ľudia vysádzali. Tie sú už na pokraji životnosti (jablone) alebo v podobe kríkov, neplodiacich stromov (slivky). Rrealizácia výsadby sa nám podarila uskutočniť nad naše očakávania. So samotnou výsadbou a oplotením sme veľmi spokojní, no veľmi nemilo nás prekvapuje počasie a extrémne sucho v tomto období. Tým pádom starostlivosť o ne vyžaduje naozaj veľa úsilia. Aj napriek pravidelnému zavlažovaniu je ich rast veľmi pomalý.
