Miniseriál Sadíme budúcnosť

Náš program Sadíme budúcnosť funguje od jesene 2021. Za ten čas sme podporili viac ako 50 lokalít a vysadených bolo viac ako štyritisíc stromov. Našim cieľom v programe Sadíme budúcnosť je nie len podporovať lokálne komunity, prepájať ich a hľadať im zdroje na podporu, ale tiež neustále vzdelávanie. Častokrát sa na nás totiž obracajú ľudia s prosbou práve o odborný dohľad, či správne postupy pri výsadbe. Je dôležité, aby mal ktokoľvek dostupné informácie na to, aby vedel vysadiť strom kvalitne a najmä udržateľne. Aj preto sme prišli s nápadom vytvoriť krátky seriál, kde by sme stručne, no zároveň odborne, zhrnuli všetko najdôležitejšie. V spolupráci so sadármi – Ľudom Vaššom a Robom Podobom z Ovocného stromu, sa nám to podarilo zhrnúť do piatich nadväzujúcich častí miniseriálu o výsadbe ovocných drevín.

Mnohí sa možno púšťate do výsadby prvý krát a potrebujete poradiť, alebo si možno len doplniť niektoré informácie a uistiť sa, že to robíte správne. Tak sme sa rozhodli vám trochu pomôcť. Miniseriál prináša tieto časti:

🌳 Pripravte sa na výsadbu
🌳 Vyberte správny strom a pripravte všetko potrebné
🌳 Výsadba stromu – krok po kroku
🌳 Výsadbou všetko iba začína
🌳 Na čo si dať pozor – rady ovocinára

Tento miniseriál nech vám slúži ako zdroj informácií, inšpirácia a rýchle tipy a rady pri vašich výsadbových projektoch. Ak máte chuť sa pýtať, alebo niečo doplniť, kľudne sa nám ozvite.

Pripravte sa na výsadbu

Kto stojí sa miniseriálom spolu s nami

Miniseriál vznikol vďaka generálnemu partnerovi celej iniciatívy, spoločnosti GLS Slovakia, ktorý nás v našej snahe vracať život do krajiny podporuje už tretí rok.

Odborným garantom miniseriálu je Ovocný strom a vznikol vďaka sadárom Ľudovi Vaššovi a Robovi Podobovi.